Centrum Pozytywnej Edukacji

CENTRUM POZYTYWNEJ EDUKACJI


Dnia 17 września w końcu po długich przebojach z remontem uruchomiliśmy Centrum Pozytywnej Edukacji.
Jest to miejsce gdzie już na własnym terenie, zamiast w zaprzyjaźnionych placówkach oświatowych czy firmach, mamy zaszczyt i przyjemność prowadzić zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Tego dnia na terenie przylegającym do Centrum, ogrodzie i parkingu Żabki zrobiliśmy mini festyn. Za nami sporo atrakcji między innymi zajęcia jakie będą się odbywać w tym miejscu, ale w pigułce, można było też otrzymać bezpłatne zaproszenie na zajęcia, można też było pobawić się na “dmuchańcu” oraz wygrać ekspres do kawy. Remont piętra nadal trwa i właśnie dlatego zależało nam by mieszkańcy Naramowic mogli także mieć wpływ na wygląd Centrum, można było zostawić swój ślad, odcisk dłoni lub inną formę twórczości ludowej na ścianach.
Zdjęcia z tego wydarzenia pojawią się wkrótce na stronie internetowej oraz na Facebook-u.
W sercu Naramowic powstało miejsce niepowtarzalne, przyjazne rozwojowi dzieci, młodzieży i dorosłych. Centrum Pozytywnej Edukacji. Jest ono miejscem otwartym dla każdego, w którym królują ciekawe formy edukacyjne i zróżnicowana oferta zajęć. Do dyspozycji oddanych zostało 160 m2 powierzchni z trzema salami – dwoma większymi i jedną przeznaczoną na zajęcia indywidualne.
W najbliższym czasie Centrum zostanie uruchomione w rozbudowanej ofercie kursów, szkoleń i zajęć skierowanych do każdej grupy wiekowej, chcemy aby było to miejsce w którym każdy znajdzie coś dla siebie i swoich bliskich, miejsce do którego będzie chciało się wracać i spędzać w nim czas, miejsca gdzie edukacja nabiera lepszej wartości jest atrakcyjna że sprawia frajdę i zachęca do powrotu. Uczymy się przez całe życie i to nas czyni lepszymi ludźmi, dlatego też zachęcamy do nauki razem z nami.
Dla Dzieci
Balet – Zajęcia z tańca klasycznego przede wszystkim mają na celu wykształcenie odpowiedniej postawy dziecka już od najmłodszych lat. Dzieci poprzez zabawę uczą się podstawowych kroków tańca i baletu a także pozycji i poszczególnych figur. Zajęcia te uczą koordynacji ciała, płynności ruchów, wdzięku i piękna poruszania się a także poczucia rytmu. Zajęcia od 26 września w każdy poniedziałek o godzinie 17:00 i 17:50, cena zajęć – opłata miesięczna 15 zł, jednorazowa 20 zł. Zajęcia prowadzi profesjonalna tancerka baletowa Olga Waśkowiak,
Zajęcia ruchowe – zapraszamy maluchy w wieku 5-6 lat na cykliczne taneczne zajęcia. Wychodząc naprzeciw naturalnej, dziecięcej potrzebie ekspresji ruchowej zapraszamy dzieci do tańca i zabaw ruchowych. Podczas twórczych spotkań korzystających z metody Ruchu Kreatywnego dzieci będą mogły odkrywać i rozwijać swój potencjał ruchowy, świadomość własnego ciała, otaczającej przestrzeni oraz umiejętności współdziałania w grupie. W pozytywnej i radosnej atmosferze pobawimy się rytmem, poznamy wybrane jakości ruchu, przetańczymy ciekawe choreografie i nauczymy się tańców w kręgu z różnych stron świata. Zajęcia będą trwały 45 minut. Cena za zajęcia 15 zł strat 29 września
Dogoedukacja (dogoterapia)- zajęcia edukacyjne z psem. Jak rozmawiać z psem, jak czytać psią mowę ciała? Jak bezpiecznie do psa podejść? – cykl 5 zajęć ma na celu przekazanie jak bezpiecznie budować relacje z najlepszym przyjacielem człowieka – psem. Zajęcia skierowane są do dzieci aby były one bezpieczne w różnych sytuacjach w towarzystwie zwierzęcia. Spotkania będą odbywać się z udziałem psa odpowiednio wyszkolonego. Cena zajęć 25 zł start 26 września godzina 17 i 18.
Każdy może tworzyć w kuchni – zajęcia kulinarne dla dzieci, w każdą środę od 28 września 16.00-17.30, cena za zajęcia 30zł młodsi (6-9 lat) 18.00 – 19.30 cena za zajęcia 30zł starsi (10-12lat)
Kreatywnym każdy jest – zajęcia dla dzieci w każdy czwartek 16.00-17.30 cena za 30zł
Dla Młodzieży
„Co zabrać ze sobą na start” – jest to seria 10 spotkań grupowych i 5 indywidualnych skierowana dla młodych osób wchodzących w dorosłe życie. Każdy z nas zastanawiał się jaką drogę wybrać, co robić w życiu aby być szczęśliwym, co dla mnie jest ważne tak aby kiedyś z radością popatrzeć za siebie i móc się uśmiechnąć. „Co zabrać…” jest cyklem spotkań grupowych i indywidualnych prowadzonych na podstawie autorskiego programu Fundacji mającym na celu towarzyszenie młodym ludziom w kroczeniu ku dorosłości. Początek zajęć – 5 Październik, zajęcia w każdą środę o 19.00 oraz spotkania indywidualne – według indywidualnych ustaleń, cena 650 zł, zajęcia prowadzi grupa doświadczonych trenerów.
Dla Dorosłych (kobiety, mężczyźni,pary, osoby samotne, mamy i ojcowe z długim i krótkim stażem, młodsi i starsi wiekiem, osoby niepełnosprawne)
Latino solo – Zajęcia te łączą w sobie kilka, zupełnie różnych tańców latynoamerykańskich takich jak: samba, rumba, cha-cha, jive. Każdy z tych tańców pozwala na wyrażenie odmiennych emocji i nastrojów. Na zajęciach nauczysz się nie tylko nowych kroków i efektownych figur, ale też świadomości własnego ciała oraz koordynacji i pamięci ruchowej. Twoje ruchy nabiorą dużo wdzięku i lekkości i płynności a Ty sama nabierzesz odwagi i pewności siebie. Nie zapominajmy również, że taniec to nie tylko trening, który z pewnością pomoże Ci spalić zbędne kilogramy, ale też sposób wyrażania drzemiących w Tobie emocji I oczywiście dobra zabawa! To wszytko i wiele innych rzeczy dowiesz się na zajęciach Latino! Dlatego nie czekaj tylko zrób w końcu coś dla siebie! Początek zajęć 26 września, godzina 18:45 cena 20 zł za zajęcia,
„Pierwszy taniec” – Zapraszamy serdecznie wszystkie przyszłe młode pary na indywidualne zajęcia z “Pierwszego Tańca” pod okiem profesjonalnej instruktorki. Zajęcia pomogą Wam dobrać odpowiednią muzykę stworzyć niepowtarzalną i wspaniałą choreografię, którą oczarujecie wszystkich Państwa gości. Gwarantujemy dużo zabawy, pozytywnej energii oraz miłą atmosferę na zajęciach. Cały pakiet kursu obejmuje 5 spotkań czyli 300 zł, cena w pakiecie to 60 zł/h Jednorazowa lekcja to koszt 80 zł/h+ koszt wynajmu sali 30 zł za zajęcia.
“Jak karmić piersią?” Na zajęciach „Jak karmić piersią?” omówimy: Znaczenie i zmienność mleka kobiecego; Jak długo dziecko powinno ssać pierś; Zalety wynikające z karmienia piersią; Techniki prawidłowego przystawiania dziecka do piersi; Wskaźniki skutecznego karmienia; Najczęściej popełniane błędy podczas karmienia; Kiedy rozszerzać dietę dziecka; Jak radzić sobie z nawałem i niedoborem pokarmu; Oraz wiele, wiele innych! Zajęcia w każda środę w godzina od 16 do 17 cena za zajęcia 20zł, start 28 września
„Przygotowanie do porodu” W ramach zajęć zajęć przedstawimy tematy : Przebieg porodu siłami natury; Rola ojca podczas porodu; Wyprawka do szpitala; Wspólne przygotowanie planu porodu; Nauka i ćwiczenia prawidłowego oddychania; Zwiastuny porodu; Przedstawimy niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu porodowego; Poród aktywny (przedstawienie pozycji wertykalnych); Kącik noworodka; Pielęgnacja noworodka; Jak dbać o siebie podczas połogu; Objawy niepokojące w połogu. Każda z mam uczęszczających na zajęcia będzie mogła dodatkowo skorzystać z pomiaru stężenia cukru we krwi, ciśnienia oraz posłuchać serduszka dziecka przy pomocy aparatu KTG. Kurs w soboty od godziny 12 do 13. 5 spotkań pierwsze 1 października ostanie 5 listopada UWAGA odpada sobota 22 października cena od pary 200 zł (po dofinansowaniu przez Fundację)
Smovey Zajęcia ruchowe dla małych i dużych, czyli gimnastyka ze smovey oraz smovey z elementami kinezjologii , prowadzone przez licencjonowanego trenera smovey i terapeutę kinezjologa, mgr Annę Frąckowiak. Środy godzina 9 i 10 czwartki godzina 17 i 18, cena 60 zł za miesiąc zajęć.
Zajęcia indywidualne
„Razem” – Zajęcia skierowane dla młodych mam lub ojców. Pojawienie się nowe członka rodziny to przeżycie ogromne zarówno dla każdej mamy i taty, jest to czas radości i zmęczenia, czas pytań, zmian i decyzji. Proponujemy Państwu spotkania, w czasie których będzie można porozmawiać o tym szczególnym momencie. „Razem” to spotkania które mają na celu odnalezienie harmonii pomiędzy tym co trzeba, co się chce i powinno. Cena spotkania – 50 zł termin ustalany indywidualnie. Początek zajęć październik.
Spotkanie z dietetykiem – cena i czas spotkania ustalane indywidualnie
Dogoedukacja (dogoterapia)- zajęcia edukacyjne i terapeutyczne z psem, cena i termin spotkania ustalane indywidualnie.
Porady laktacyjne – w każdy wtorek po wcześniejszym umówieniu się, cena konsultacji po dofinansowaniu przez fundację 70 zł (cena bez dofinansowania 140 zł), ilość miejsc w miesiącu ograniczona.
Couching – cena i termin do indywidualnego ustalania
Psycholog – cena i termin do indywidualnego ustalania
Kinezjologia – cena i termin do indywidualnego ustalania
Kursy, warsztaty i inne
„Czuję się bezpiecznie” – to kurs dla kobiet mający na celu pokazanie i nauczenie podstawowych technik samoobrony tak aby kobieta czuła się bezpiecznie w każdej sytuacji, nie zawsze potrzebna jest siła, trzeba wiedzieć gdzie i jak uderzyć… Zapraszamy wszystkie Panie w każdą środę o godzinie 19 od 28 września na godzinne zajęcia, cena zajęć 25 zł za spotkanie, spotkań 6, przy jednorazowej opłacie za cały kurs 120 zł.
Zajęcia dla rodziców z dziećmi według Sherborne w poniedziałki o godzinie 17.30-18.30 (20zł rodzic + dziecko), start w połowie października.
Dodatkowo w piątkowe popołudnia istnieje możliwość organizacji kulinarnych urodzinek
Od października w każdą środę i czwartek w godzina od 14:30 do 15:30 będzie możliwość skorzystania z pomocy w odrabianiu lekcji – po wcześniejszym zapisaniu dziecka
Od malucha do nastolatka. Żywienie dzieci, czyli, jaki wpływ ma pożywienie na rozwój fizyczny, intelektualny i emocjonalny dziecka. Spotkania będą odbywały się cyklicznie z uwzględnieniem działania energetycznego poszczególnych smaków: Słodkiego, Słonego, Kwaśnego, Ostrego i Gorzkiego. Najmłodsi uczestnicy zostaną członkami Klubu Odkrywców Smaków, którzy poprzez zabawę poznawać będą tajniki gotowania i przyrządzania zdrowych potraw. Kurs odbędzie się w październiku.
Od października uruchamiamy również w Centrum wypożyczalnie zabawek
Zapraszamy na stronę na www.fundacjapozytywnejedukacji – zakładka Centrum Pozytywnej Edukacji aby dowiedzieć się więcej o ofercie Centrum